Sněhové zábrany
Funkcí sněhových zábran je zabránit nekontrolovatelnému pádu sněhu ze střechy, který může ohrozit osoby či poškodit majetek v blízkosti objektu. Rozkládají zatížení střechy po celé ploše dokud sníh neroztaje nebo dokud není ze střechy odstraněn. Při výběru vhodných sněhových zábran je důležité brát v potaz geografickou polohu objektu, množství srážek a konstrukci střechy. Sněhové zábrany by měly být instalovány po celé délce střechy, aby byla zajištěno rovnoměrné rozložení zátěže. Pokud hrozí přetížení střešní konstrukce či sněhové zábrany je nutné sníh odstranit ze střechy. Sněhové zábrany lze jak na profilované plechové krytiny, tak na krytiny s dojitým falcem či na falcovanou krytinu CLICK. Pro jednotlivé typy krytin se liší pouze bočnice sněhových zábran.
Sněhová zábrana - žebřík
Sněhová zábrana v provedení žebřík pro plechové krytiny je nejúčinnější možnou variantou mezi sněhovými zábranami. Jedná se o nejlechčí a zárověň nejvýkonnější sněhovou zábranu na trhu, jejíž předností je snadná instalace bez nutnosti dalších dodatečných úprav střešní konstrukce. Tato sněhová zábrana může rovněž sloužit jako kotevní bod pro osoby pohybující se po střeše. Zábrana je navržena tak, aby snesla zatížení až 500 kg/m.
Sněhová zábrana - 1 až 3 trubky
Trubkové sněhové zábrany patří mezi častý typ zábran užívaných v našich končinách. Jejich výhodou je variabilita, kdy zábranu můžete osadit jednou až třemi trubkami. Stejně tak jako u žebříku je její monžát rychlá a snadná. Nosnost sněhové zábrany je 500 kg/m. Tato sněhová zábrana může rovněž sloužit jako kotevní bod pro osoby pohybující se po střeše.
Sněhová zábrana - 1 trubka
Jedná se o jednoduchou sněhovou zábranu vhodnou především v oblastech s menším výskytem sněhu nebo ji lze využít jako pomocnou zábranu na střechách s dlouhým krovem. Výška zábrany je 6 cm a má nosnost až 100 kg/m.