Potrubní systémy Alvenius

Společnost ALVENIUS se sídlem ve švédském městě Eskilstuna působí na trhu od roku 1951. Od samého počátku se zaměřuje na výrobu ocelových potrubních systémů pro důlní společnosti, průmysl a stavebnictví po celém světě.
Hlavní předností produktů ALVENIUS je jejich špičková kvalita a dlouhá životnost, kterou jim zajišťuje žárové zinkování všech komponentů.
Potrubní systémy ALVENIUS představují kombinaci nízké váhy, vysokého tlaku, vynikající antikorozivní odolnosti a rychlé montáže. Tyto vlastnosti spolu s nízkými investičními náklady zajistily firmě ALVENIUS již od 70. let vedoucí postavení mezi producenty potrubních systémů pro výrobu technického sněhu.
V 90. letech byla zahájena výroba trubek s povrchovou úpravou TP termoplast. Tato metoda zaručuje vynikající odolnost proti korozi, působení chemikálií, kyselým i zásaditým látkám, bludným proudům apod. Díky svému dokonale hladkému povrchu snižuje tlakové ztráty v potrubí a prodlužuje životnost systému.

Produktové skupiny

ALVENIUS své produkty dělí do jednotlivých skupin:

Spirálově svařované ocelové trubky

Trubky jsou svařovány spirálově z vysokopevnostní uhlíkaté oceli. To dovoluje použití nižší síly stěny při zachování všech parametrů pro mechanickou odolnost v dané tlakové řadě. Výsledkem je nízká váha trubek pro tlaky až do 80 bar (1160 psi). Svařování probíhá oboustranně kontinuálně metodou SAW. Svár je dokonale hladký a nepřevyšuje 2,5 mm. Trubky jsou vyráběny v průměrech 78 – 508 mm ( 3 – 20" ) z materiálu o síle 2 – 8 mm.

Systém kvality

Důsledné dodržování technologických postupů za účelem dosažení špičkové kvality produktů je základním bodem výroby již od roku 1951. Od roku 1997 je ALVENIUS držitelem certifikátu ISO 9001. V průběhu výroby jsou sváry kontrolovány ultrazvukem. Nakonec jsou trubky zkoušeny hydrostaticky na 1,5 násobek maximálního pracovního tlaku. Produkty ALVENIUS mají certifikát PED 97/23/EC pro tlaková zařízení.

Dvě produktové řady

Kompletní systém

ALVENIUS nabízí ucelený potrubní systém doplněný o spojky, tvarovky, odbočky, redukce, ventily, T – kusy.

Povrchové úpravy

TP termoplast FlowMax – oboustranně povrchově upravené trubky zaručují kombinaci pevnosti ocelových trubek s antikorozivní a chemickou odolností plastových systémů.

Žárový zinek

Úspora nákladů

Výhodou potrubního systému ALVENIUS je jeho nízká hmotnost. Ta může být v porovnání s litinou až třetinová. To se příznivě promítá do snížení nákladů na transport a velmi usnadňuje manipulaci s materiálem při montáži. Vnitřní průměr trubek je vždy větší v porovnání se stejnými vnějšími dimenzemi litinových, plastových nebo ocelových potrubí.

Soubory ke stažení